Zdrowe odżywianie i ćwiczenia a brak efektów odchudzania

Jem zdrowo, cwicze 5 razy w tygodniu na silowni, 2 razy aktywnie plywam na basenie, a mimo tego nie moge spasc z wagi. Zastanawiam sie co robie zle...

Witam,

dobrze że jest Pani osobą aktywną ale aktywność fizyczna to dopiero 30% sukcesy pozostałe 70% to właściwa dieta. Być może tu popełnia Pani błędy. Nic Pani nie pisze na temat tego co zjada.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

na pewno przy redukcji wagi bardzo istotna jest aktywność fizyczna. Jednak za tym musi iść również odpowiednia dieta i nie chodzi tu przede wszystkim o zmniejszenie ilości dostarczanych kcal w stosunku to wcześniejszego jedzenia ale przede wszystkim dobranie do Pani aktywności fizycznej, wieku, wagi itd. W przeciwnym razie organizm zamiast spalać zaczyna oszczędzać. Bardzo ważne jest również aby przy takiej formie aktywności jak u Pani się pojawiła odpowiednio zbilansować dietę oraz zaplanować posiłki właściwie do treningu tzn przed i po wysiłku fizycznym.
Oczywiście należy wyeliminować również czynniki zdrowotne tzn czy robiła Pani badania diagnostyczne, przyjmuje dodatkowe leki.
Sugeruje wykonanie badań oraz konsultacje najlepiej z trenerem personalnym który odpowiednio do Pani wysiłku fizycznego i oczekiwań co do redukcji masy ciała przygotuje zalecenia żywieniowe.

pozdrawiam
Małgorzata