Spożywanie ciemnego pieczywa a odchudzanie

Witam. Mam takie pytanie odnośnie diety. mam wzrost 178 a waże, 98,9 kg. Odrzuciłam wody gazowane pije czysta niegazowana przeszłam na pieczywo ciemne . Czy stosując taką diete schudne 28 kg. Słodyczy nie jem. Proszę o odpowiedz???

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

mam trochę za mało danych o Pani i o Pani diecie, samo odstawienie słodkich napoi jak i zmiana na ciemne pieczywo może nie wystarczyć do utraty 28 kg.

Pozdrawiam

Obawiam się, że sama zmiana pieczywa to zbyt mało. Zapraszam niezobowiązująco do gabinetu - sprawdzimy gdzie tkwi błąd w odżywianiu

pozdrawiam

Witam Panią,

Niestety podaje Pani zbyt mało informacji aby ocenić czy Pani schudnie. Nie wiem jak sie Pani odżywia. zmiany które Pani wprowadziła czyli pieczywo ciemne i czysta woda to z pewnością dobry wybór ale jak wyglądają pozostałe posiłki, ile Pani zjada tego chleba i o jakich porach? Pamięta Pani aby dieta była urozmaicona i odpowiednio zbilansowana a posiłki jedzone regularnie - 5 posiłków w odstępach około 3h.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk