Dieta dla 21-letniej wegetarianki

Mój wzrost 164 cm i waga waha się między 68-73 kg. Proszę o jakieś porady dotyczące odżywiania. Jestem wegetarianką. Piję 2l wody dziennie, smażę tylko na oleju kokosowym. Jakie błędy popełniam, że mam nadwagę? Proszę podać mi przykładowy jadłospis na jeden dzień żebym mogła skorygować swoje błędy.

Witam Panią,

Po tak krótkim opisie nie jestem w stanie napisać co robi Pani źle. To że jest Pani wegetarianką i nie jada np. tłustych mięs wcale nie musi oznaczać że odżywia się Pani prawidłowo. Wegetarianizm wymaga jeszcze większej wiedzy i zaangażowania niż standardowy sposób żywienia. dieta musi być pełnowartościowa i uwzględniać odpowiednią podaż białka którego Pani nie dostarcza wraz z mięsem.
w tym momencie podaje Pani zbyt mało informacji na swój temat aby ustalić jadłospis. Każdy z nas jest inny i ma inne zapotrzebowanie energetyczne.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - aktywność fizyczna, rodzaj pracy/szkoła, co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk