Dieta odpowiednia dla 34-letniego mężczyzny

jak duże posiłki jeść? Jem od poniedziałku do piątku po 4 posiłki dziennie, o 7:00, 10:00,14:00, 18:00. Rano jedna kanapka z dżemem, na drugie śniadanie bułka z warzywami, serem, szynką i truskawki, na obiad zupa i drugie danie i na kolację dowolna kanapka. W weekend jem normalnie, o ile w piątek ważę 87 kg to po weekendzie 91 itak wkółko. Rano na czco biegam. Mam oponkę zawsze po weekendzie tak do środy i potem znika a chciałbym jej wogólę nie mieć. Mam 34 lata, 186 cm. Z góry dziękuję.

Witam Pana,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pana zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków i jadać ich 5 a nie 4. Lepiej zjadać mniejsze porcje a częściej. Dlaczego po weekendzie waży Pan więcej to trudno powiedzieć - może zmienia coś Pan w swojej diecie lub ma Pan mniej ruchu. Być może mniej Pan pije. Należałoby znaleźć powód. w diecie nie powinno być zbyt dużo cukrów więc proszę ograniczyć dżem. ser żoóty jest bardzo kaloryczny więc również zjada go Pan w kontrolowanych ilosciach. Mam nadzieję że kanapki które Pan zjada sa z pieczywem ciemnym razowym. Trudno jest mi w tym momencie coś poradzić ponieważ opis Pana jadłospisu jest bardzo skrótowy. Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk