Problem z odchudzaniem a podejrzenie chorej tarczycy

Witam mam 19 lat i sporą nadwagę ponieważ ważę 75 kg przy wzroście 157 cm postanowiłam schudnąć piję wodę zamiast soków, zieloną herbatę bez cukru , nie jem słodyczy chodzę codziennie na spacery ok 3 km dziennie + jeżdżę rowerem (ponad 20 km dziennie) Moja waga ciągle stoi i mnie to martwi a zaczełam o siebie dbac 4miesiące temu czy mam się zgłosić na badania tarczycy czy może powiniem obejrzeć mnie specjalista ?

Witam Panią,

Powinna Pani zrobić dwie rzeczy - badania oraz analizę swojej dotychczasowej diety u dietetyka. Dobrze że się Pani rusza ale bardzo wazna jest w tym wszystkim prawidłowa dieta.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać ma na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk