Zapytaj lekarza

7 2 9 , 2 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dzienne zapotrzebowanie kalorii przy ćwiczeniach

Mam takie pytanie odnośnie tych spożywanych kalorii w ciągu dnia , już sama nie wiem co mam zrobić ... Mam 158 i waze 57kg od lutego staram sie lepeij odzywiać i trenowac . Przez 4 miesiące chodziłam na silownie około 3 razy w tygodniu (cwiczenia aerobowe, zajecia prowadzone przez trenera) natomiast teraz od od poczatku lipca cwicze w domu 5 razy w tygodniu (roznego rodzaju interwały , cardio , teraz zaczełam 30 day Shred z Jillian) . Efekty ? marne, ile kcl powinnam spozywac ?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Jeżeli chce Pani zgubić wagę to polecam diety od 1200 do 1500 kcal/dobę.

Pozdrawiam serdecznie

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Witam Panią,

Szacunkowa ilość kalorii to około 1500. nie mniej jednak jest to wartość bardzo ogólna. dokładne zapotrzebowanie energetyczne mogłabym obliczyć po wykonaniu pomiarów składu ciała i po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. Jeżeli Pani ćwiczy i nie widzi efektów to być może dieta jest nieprawidłowo skomponowana.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy