Odchudzanie a wizyta u dietetyka

Mam 18 lat 164 cm wzrostu i 60 kg kilogramow chciałam bym zucic 10 kg czy powinnam iść do dietetyka

Witam serdecznie,

Na początku muszę zaznaczyć że w Pani przypadku redukcja aż 10kg to zbyt dużo. Należy odchudzać się zdrowo i bezpiecznie a najlepiej pod okiem specjalisty dietetyka, więc zachęcam do wizyty. Podczas takiej konsultacji wykonane zostaną pomiary ciała: masa, tkanka tłuszczowa, nawodnienie, mas kostna, masa mięśniowa oraz czynna i bierna przemiana materii. Na podstawie wyników dietetyk ułoży indywidualnie dobraną do Pani potrzeb dietę. Dieta nie może nam się kojarzyć z głodówką a stać się zdrowym stylem życia. Powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych i przyspieszać przemianę materii a do tego byc prosta i przyjemna w stosowaniu.
Nie zalecam odchudzania się na własną rękę ponieważ można zrobić więcej złego niż dobrego dla naszego organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam! Specjalista powinien przeprowadzić z Panią wywiad żywieniowy oraz wykonać potrzebne pomiary ciała. Wtedy będzie można ustalić indywidualny plan żywienia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, wizyta u dietetyka bez wątpienia byłaby (przynajmniej jedna) niezbędna, choćby po to, by ocenić dotychczasowy sposób żywienia i nakreślić kierunek zmian żywieniowych, które miałyby przybliżyć do wymarzonej masy ciała, ale przede wszystkim ocenić, czy córka nie popełnia błędów żywieniowych.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

Według wyliczeń Pani należna masa ciała to wartość w granicy 52-58kg. Jednak jest to kwestia indywidualna i należy brać również pod uwagę typ budowy, poziom tkanki mięśniowej.
Zachęcam do wizyty u dietetyka w celu konsultacji i przeprowadzenia wywiadu żywieniowego. Dietetyk oceni Pani sposób żywienia, zaproponuje ewentualne zmiany i wskaże w jaki sposób można zrzucić "parę" kilogramów - jeśli oczywiście uzna, że jest taka konieczność.