Zaostrzenie objawów chorób tarczycy przed okresem

Witam. Choruje na hasimoto a po ciazy miałam nadczynnosc a teraz niedoczynność tsh niecałe 7. Także jestem w trakcie normowania hormonow.zauważyłam ze objawy typu nerwowość,kołatanie serca,niepokój,senność,brak koncentracji i apatia,rozdraznienie bardziej zaostrzaja się przed okresem. Czy to ma zwiazek? Czy po unormowaniu tarczycy te objawy znikna?Pozdrawiam.

Dzień Dobry.

Jeśli przed chorobą miała Pani solidny PMS, to najpewniej taki też będzie teraz, na pewno po uregulowaniu hormonów będzie lepiej, ale nie można stwierdzić na pewno czy całkowicie uda się opanować te niekorzystne symptomy w okresie przed miesiączką. Proszę przed okresem dbać o płyny nawadniające -woda mineralna, a nie zatrzymujące wodę międzykomórkową oraz się wysypiać i odpoczywać w miarę możliwości. Proszę ważne decyzje i zadania odkładać na 2-gi dzień miesiączki i później - wtedy wszystko wygląda lepiej niż przed.
Pozdrawiam i życzę dużo spokoju.

Joanna Arciszewska.

Pozdrawiam,