Zapalenie błony śluzowej żołądka w stopniu niewielkim

Witam, po wykonanej gastroskopii stwierdzono u mnie zapalenie blony sluzowej zoladka w stopniu niewielkim oraz helicobacter pyroli. Bralam przez 7 dni amoksiklav 2x1 oraz metronidazol 2x2 i controloc oraz famogast. Czy terapia antybiotykami nie trwala za krotko? Co w przypadku jezeli nie udalo sie wyleczyc hp?

Witam.

Tak. Terapia była zbyt krótka. Obecnie, w zależności od schematu, zaleca się leczenie 10-14 dniowe.
Przy zastosowanym u Pani schemacie leczenie powinno trwać co najmniej 10 dni.
Z tym, że sam schemat leczenia też nie był do końca prawidłowy.
Nie rozumiem po co był włączony Famogast? Ja raczej dołączyłbym jako czwarty lek Enterol.

Teraz należałoby sprawdzić czy leczenie nie było jednak skuteczne np. oznaczając antygen H. pylori w kale.

Jeśli leczenie okaże się nieskuteczne to należy powtórzyć eradykację wg któregoś z aktualnie zalecanych schematów.