Zapalenie dróg oddechowych a stosowanie Augmentinu

Witam, mam zapalenie gornych drog oddechowych. Lekarz mi przepisal Augmentin 875mg 125mg (kwas klavulanian) przez 7 dni (14 tabletek). Mam zaczeta paczke od chlopaka (ten sam lek) ale tylko 8 tabletek= 4dni Czy moge je stosowac aby osiagnac starczajace stezenie czy musze wykupic sobie nowa paczke z 14 tablekami zeby dzialaly skutecznie. Dziekuje i pozdrawiam

Dobry wieczór,

4 dniowa terapia Augmentinem jest zbyt krótka i może zmniejszyć skuteczność terapii oraz zwiększyć ryzyko rozwoju antybiotykooporności bakterii, dlatego sugerowałbym Pani wykupienie całego opakowania leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz