Zapalenie dwunastnicy, zapalenie jelita i grzybicze zapalenie przełyku

Witam. Pare lat temu mialam zapalenie dwunastnicy pozniej po paru latach zapalenie jelita I grzybicze zapalenie przelyku. Mieszkam w uk od 2 tyg znow boli mnie zoladek mam zgage po jedzeniu a rano zwijalam sie z bolu w szpitalu odeslali mnie z kwitkiem I zalecili paracetamol. Mam czekac pare miesiecy na konsultacje zbgastrologiem. Nie wiem co mam robic czy to powrocilo zapalenie czy to wrzody? Mialam bardzo duzo stresu. Dodam ze schudlam 3 kg a w szpitalu kazali czekac tyle czasu do gastrologa.

Być może doszło do nawrotu stanu zapalnego w zakresie żołądka, przełyku czy też dwunastnicy. Jednak, żeby ewidentnie zdiagnozować te dolegliwości należałoby najlepiej wykonać USG jamy brzusznej i gastroskopię. Takie byłoby postępowanie w warunkach polskiej służby zdrowia. W chwili obecnej proszę zastosować leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek np. omeprazol czy zwykła ranitydyna oraz leki rozkurczowe np. drotaweryna. Leki te powinny być dostępne w UK bez recepty.