Zapalenie gardła i gorączka oraz ospa

Witam! Bolało mnie bardzo gardło i okazało się, że mam zapalenie gardła. W czwartek poszłam drugi raz do lekarza, ponieważ gorączka mi nie spadała. Dziś byłam znów u lekarza, ponieważ dostałam wysypki. Okazało się, że to ospa. Nie mam na razie krost z pęcherzami, tylko takie czerwone ślady, na plecach, brzuchu, dekolcie. Nie jest tego dużo. Chciałabym spytać do ilu dni mogą pojawiać się nowe krosty i czy muszą one pokrywać całe ciało ? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Trudno powiedzieć, to bardzo indywidualne, natomiast u dorosłych przebieg chorób zakźnych wieku dzicięcego typu ospa może mieć cięższy przebieg niż u dzieci. Ale trudno to określić.