Zapalenie górnych dróg oddechowych u syna

Od 18.12 syn choruje na zapalenie górnych dróg oddechowych. Temp. Początkowo 39 stopni spadła do 37z kreskami. Chrypa i kaszel utrzymują się. Większość czasu leży. Nie jest ubezpieczony. Co zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani ile syn ma lat, ale proszę pamiętać, że w naszym kraju każdy obywatel do 18 roku życia ma zapewnioną bezpłatną opiekę zdrowotną. Jeśli Pani syn jest starszy, musi niestety zapłacić za wizytę u lekarza, a następnie kupić leki bez zniżek. Jeśli objawy utrzymują się tak długo, to proszę nie bagatelizować problemu.