Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie kątnicy i wstępnicy z owrzodzeniem i usztywnieniem ściany w wyniku kolonoskopii

Rozpoznanie kolonoskopii:"Zapalenie kątnicy i wstępnicy z owrzodzeniem i usztywnieniem ściany.Po otrzymaniu wyniku hist-pat rozważyć wskazania do TK z oceną kątnicy".-Z opisu: Ściana kątnicy i wstępnicy na poziomie zastawki obrzęknięta,usztywniona z wrzodem 5x10mm-pobrano 4 wycinki do bad hist-pat.Aparat nie udaje się wprowadzić do jelita krętego.Poprzecznica,zstępnica, esica i odbytnica prawidłowe." Jak i u jakiego specjalisty powinienem się leczyć/gastrolog, chirurg,onkolog/? Mam 62 lata.
MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu

Czętość występowania raka pęcherza moczowego

Rak pęcherza to jedna z najniebezpieczniejszych chorób układu moczowego. Czy wiesz, jak często występuje wśród społeczeństwa? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Oczywiście w takim przypadku wizualizacyjnych jelita grubego w kolonoskopii występują podejrzenia dwóch jednostek chorobowych albo choroby Leśniowskiego-Crohna albo raka kątnicy. Trzeba poczekać na wyniki badania histopatologicznego wycinków. Jeśli to stan zapalny (np. choroba Leśniowskiego-Crohna) to pilnie trzeba skonsultować się z gastroenterologiem jeśli zaś rak z onkologiem i chirurgiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Witam , konieczna konsultacja u chirurga lub chirurga onkologa !!! Pozdrawiam , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy