Zapalenie kątnicy i wstępnicy z owrzodzeniem i usztywnieniem ściany w wyniku kolonoskopii

Rozpoznanie kolonoskopii:"Zapalenie kątnicy i wstępnicy z owrzodzeniem i usztywnieniem ściany.Po otrzymaniu wyniku hist-pat rozważyć wskazania do TK z oceną kątnicy".-Z opisu: Ściana kątnicy i wstępnicy na poziomie zastawki obrzęknięta,usztywniona z wrzodem 5x10mm-pobrano 4 wycinki do bad hist-pat.Aparat nie udaje się wprowadzić do jelita krętego.Poprzecznica,zstępnica, esica i odbytnica prawidłowe." Jak i u jakiego specjalisty powinienem się leczyć/gastrolog, chirurg,onkolog/? Mam 62 lata.

Oczywiście w takim przypadku wizualizacyjnych jelita grubego w kolonoskopii występują podejrzenia dwóch jednostek chorobowych albo choroby Leśniowskiego-Crohna albo raka kątnicy. Trzeba poczekać na wyniki badania histopatologicznego wycinków. Jeśli to stan zapalny (np. choroba Leśniowskiego-Crohna) to pilnie trzeba skonsultować się z gastroenterologiem jeśli zaś rak z onkologiem i chirurgiem.