Zapalenie krtani u 3-letniego dziecka

Witam Czy po ostrym zapaleniu krtani u prawie 3-letniego dziecka może występować chrypka przy mówieniu ? Córka leczona od czwartku 29.12.2016 :3x12 kropel berodual, 2x2,5 ml pulmicort 0,25, 2x3,5 ml Clemastinum. Od dzisiaj 2x1ml pulmicort i dalej clemastinum ( bez berodualu) Dziecko odkrztusza czasem mokrym kaszlem ale ma jakby " zdarty" głos. Nic innego nie dolega ( może lekko przytkany nosek) pogodne, bawi się. Czy ten głos i chrypka mogą występować ?

Szanowna Pani
Jak najbardziej. Może dodać preparat nebu-dose ampułkę do każdej inhalacji świetnie nawilża drogoi oddechowe. Ale ocena pediatry/laryngologa powinna być ponowan u dziecka.