Zapalenie mięśnia sercowego u 14-latka

Witam proszę mi wyjaśnić co oznacza aktywny stan zapalny organizmu?Wyjaśniam że moj syn lat 14 dostał w polowie lipca zapalenie mięśnia sercowego o przebiegu piorunującym z wielonarządowym uszkodzeniu organizmu, wszystko doszło do normy ma zwolnienie z wf na rok oszczędny tryb życia i unikanie infekcji najprawdopodobnie wirusowe nie znana przyczyna tentno ma teraz powyżej stu jak chodzi po schdach nie wiem jak długo może to jeszcze potrwać jego powrót do pełnej sprawności i powróci choroba?

Witam,
aktywny stan zapalny organizmu to pojęcie dość szerokie.
Oznacza ono, iż w organizmie toczy się proces zapalny. Podwyższone mogą być w tym czasie wykładniki stanu zapalnego - CRP, OB, leukocyty, prokalcytonina.
Samo zapalenie mięśnia sercowego znacznie osłabia mięsień sercowy i może upośledzać jego sprawne działanie - stąd szybka męczliwość, przyspieszone tętno. Zaleca się oszczędzający tryb życia, ograniczanie wysiłku fizycznego, unikanie infekcji.
Pozdrawiam