Zapalenie mieszków włosowych a czyraki

Witam, od około 2 lat cierpię na zapalenie mieszków włosowych głównie skóry głowy (zauważyłem pojawianie się całkiem białych włosów w miejscy pryszcza),czasami problem przenosi się na zarost, do tego powstawanie na skórze czyraków i pryszczy na plecach; co może być przyczyną i w jaki sposób wykryć źródło ? Leczyłem się przez pewien czas antybiotykiem przepisanym przez dermatologa, ale problem powrócił.

Warto w takich przypadkach robić wymazy z gardła i nosa z oceną antybiogramu, czyli wrażliwości wyhodowanej flory bakteryjnej na antybiotyki. Leczenie infekcji górnych dróg oddechowych według antybiogramu daje często dobre wyniki.