Zapalenie oskrzeli, pogrubienie błony śluzowej nosa u 24-letniej osoby

Od 3 m-cy mam temp 37.4-37.7. Poczatkowo stwierdz. zap. oskrzeli po zap. pluc- zakończone hospitalizacja. Mimo antybiotykow, stan podgorączkowy nie mija. Zlecono CT zatok-opis: drobne polipowate zgrubienie bl. śluz. lewostronnie w podzielonej zat. klinowej oraz w prawej zat. szczękowej na jej scianie tylnej. Esowate, bardziej pawostr. skrzywienie przegr. nosa z duza listwa kostna skier. w prawo. Pogrubienie bl. śluz. lewej i prawej małżowiny nosa dolnej i sr. lewej. Jak to rozumieć i co robic?

Nie się zajmą lepiej tymi Twoimi stanami podgorączkowymi, oskrzelami i płucami a nie drobnymi zmianami w zatokach po katarze nosa. A SPRAWĘ PRZEGRODY i Twojego oddychania ustami ciągle wyjaśnij z dobrym chirurgiem laryngologiem. Może trzeba wykonać plastykę przegrody nosa. Drożny nos to zdrowe gardło oskrzela i płuca.