Zapalenie pęcherza a swędzenie przy wejściu do pochwy i opuchlizna

Przechodzę właśnie zapalenie pęcherza (nieustanne parcie na pęcherz, ból przy oddawaniu moczu, standardowe objawy). Do tego jednak odczuwam bardzo uciążliwe swędzenie przy wejściu do pochwy, występuje tam również opuchlizna. Czy te objawy mają związek z zapaleniem pęcherza czy to osobna infekcja? Co to może być? Niedawno zmieniłam partnera seksualnego. Nie stosuję prezerwatyw. Bardzo proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Najpewneij objawy jakie Pani opisuje są związane z zapaleniem pęcherza moczowego i powinnny ustąpić po leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Oczywiście pewność mógłbym uzyskać po ocenie stanu miejscowego i badaniu.