Zapalenie stawu skokowego a antybiotyk

Dobry wieczór :) mam pytanie jestem aktualnie na kuracji antybiotykowej ( 3x opakowania Augumentin 1000mg 62,5mg ) miałem zapalenie stawu skokowego, moje pytanie brzmi mogę przerwać kurację na 3 dni ponieważ wyjeżdżam nie będę w stanie jeść regularnie antybiotyków... najwygodniej było by po prostu zostawić go w domu :)

Lek. Tomasz Budlewski

Nie zaleca się powyższego postępowania ponieważ obniży to skuteczność zastosowanego leczenia. Proponuję skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie.