Zapalenie tarczycy typu Hashimoto i stosowanie Euthyroxu a badanie poziomu cukru we krwi

witam. jestem w 23 tygodniu ciąży, od 3 lat leczę się na zapalenie tarczycy typu Hashimoto, obecnie biorę Euthyrox 137. Obciążenie glukozą 75g, byłam na czczo i nie brałam Euthyroxu. Nie ma to wpływu na wynik badania? Oto wyniki: na czczo 87, a po 2 godz. 144. Norma jest niby do 140 więc przez 2 dni badano mi w szpitalu cukier, 2 godz. po każdym posiłku. I DZIEŃ: 106,110,88. II DZIEN: na czczo 79, 105,82,75. Czy muszę się martwić krzywą cukrową?Dodam że dzień przed jadłam znaczną ilość słodyczy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik glikemii z OGTT, wg kryteriów, wskazuje na cukrzycę ciążową. Powinna Pani zatem być pod stałą opieką specjalisty diabetologa. Bez wątpienia konieczne będzie wdrożenie diety cukrzycowej. Fakt, że nie wzięła Pani Euthyroxu nie ma wpływu ma wynik badania.