Zapalenie ucha a bolesność w jamie ustnej u 2-latka

Moj 2 letni synek skonczyl brac niedawno antybiotyk amoxicilin mial zapalenie ucha , dzisiaj zauwazylam ze czesto plakal i wkladal paluszek do buzi . Pod jezykiem zauwazylam dziwne zgrubienie jakby łaczenie jezyka bylo bardzo nabrzmiałe. I musi byc Bolesne. Co to moze byc ? Czy mize miec to cos wspolnego z przebyta choroba ucha ? A moze uczulenie. Dodam jeszcze ze byl dzisiaj tez rozpalony. Przebywam w Angli i nie wiem zabardzo co zrobic z tym problemem.

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie zrozumieć dokładnie co Pani rozumie przez łączenie języka. Możliwe, że chodzi o zapalenie wędzidełka języka, ale niestety nie mogę udzielić konkretniejszej odpowiedzi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Ucho i okolica podjęzykowa nie mają ze sobą wiele wspólnego. Dziecko w okresie niepokoju często wkłada paluszki do buzi. To zgrubienie pod językiem to normalne fałdy podjęzykowe. Nie grzeb tam. Zbadaj ucho czy już jest zdrowe.