Afty w jamie ustnej a dyskomfort

witam,mam w buzi trzy afty,jedna dosc duza na spodniej czesci jezyka,a oprucz tego silny bol w przelyku ktory objawia sie nawet przy polykaniu sliny,i ciagle pieczenie.czy to ma jakies powiazanie ze soba,czy mozliwe ze mam tez afty na przelyku,a moze to dwie inne dolegliwosci. w lustrze zaobserwowalem ze jezyczek jest dosc powiekszony.to wszystko sprawia duzy dyskomfort w jamie ustnej i przelyku.co robic

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie,.