Zapalenie ucha u dwuipółletniego dziecka

witam. Moje pytanie dotyczy 2,5 letniej córeczki która drugi raz w swoim króciutkim życiu jest chora.Od 5 dni towarzyszy jej zapalenie ucha (musi być delikatne ponieważ nie krzyczy z bólu a jedynie się uskarża)Nasz pediatra 4 dni temu przepisał jej jedynie DICORTINEFF krople 3xpo2 krople jak zapytałam czy mogę podawać również IBUM stwierdził że nie ma problemu.Jednak do tej pory nie nastąpiła poprawa więc czy aby nie był konieczny antybiotyk w tym przypadku?

Witam serdecznie.
Jeśli chodzi o zapalenie ucha u dzieci, to nie ma potrzeby rutynowego stosowania antybiotykoterapii. Po antybiotyk sięgamy dopiero wtedy, gdy mamy do czynienia z bardzo nasiloną infekcją z ropnym wyciekiem z ucha lub gdy objawy nasilają się pomimo zastosowania leczenia przeciwzapalnego. Proszę postępować zgodnie z wytycznymi lekarza prowadzącego.