Długość stosowania kropli do nosa i Dicortineffu po wyleczeniu zapalenia ucha u dziecka

Witam Moja córka 3,5 letnia obecnie przechodzi zapalenie ucha lewego.3 tyg temu wszystko się zaczeło,dostała wtedy antybiotyk Augmentin.Po tygodniu dostała katar który trwał 2 tyg wybrałam się z nią do laryngologa i okazało się,że znowu ma zapalenie ucha lewego.Dostała tym razem antybiotykCeclor i krople do ucha Dicortineff i nasivin do nosa oraz Zyrtec.Widać poprawę,właściwie już jej nic nie dolega.Moje pytanie brzmi jak długo mam podawać krople do nosa oraz Dicortineff?Jak zapobiegać nawrotom?

Za mało informacji. Nie wiem czy jest perforacja błony bębenkowej. Jeżeli jest to nie wolno Dicortineffu. Czemu tak choruje? Może poszła do przedszkola?. Musimy dłużej pogadać.