Zaparcia, bolesność brzucha a krwawienia z odbytu

Witam. Od lat zmagam się z problemem bólów brzucha, zaparć, biegunek. Około trzy lata temu miałam gastroskopię w której wyszło , że mam zapalenie żołądka i kolonoskopie (limfocytarny naciek zapalny). 3 tyg.temu miałam przez trzy dni,obfite krwawienia jasną krwią z odbytu,zlecono mi gastroskopię(zapalenie żołądka)i usg(powiększona śledziona)Około 20h mam ogromny ból brzucha w górnej części jelit,nie pomaga nospa i espumisany, z bólu nie mogę jeść,spać,ruszyć się.Morfologia,mocz,serce są ok.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

jeśli dolegliwości są w tym momencie aż tak bardzo nasilone, proponuje pilna wizytę u lekarza (lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, w godzinach nocnych do nocnej opieki zdrowotnej). Jeśli lekarz stwierdzi,że wymaga Pani leczenia szpitalnego skieruje do odpowiedniego SORu.

Nie wiem czy po wyniku gastroskopii podjęła Pani leczenie stanu zapalnego żołądka - to tez może być przyczyna dolegliwości. Na pewno niepokojące jest to krwawienie oraz powiększenie śledziony, które wymagają dalszej diagnostyki. Diagnostyką i leczeniem dolegliwości układu pokarmowego (w trybie planowym) zwyczajowo zajmują się gastrolodzy.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko