Zaparcia i wzdęcia po usunięciu wyrostka robaczkowego

5 miesięcy temu miałam wycinany wyrostek. Od tego czasu ciągle dokuczają mi zaparcia i wzdęcia. 3 tygodnie temu do tych objawów doszedł ból brzucha i bardzo rzadkie mdłości przed posiłkiem. Dziś udałam się do lekarza. Lekarz zasugerował ciążę. Zrobiłam test, wyszedł negatywny, zawsze, bez wyjątku się zabezpieczam prezerwatywą, która nigdy nie pękła ani się nie zsunęła. Okres również dostałam półtora tygodnia temu.Nie było to plamienie, tylko obfita miesiączka.Czy mam powody by obawiać się ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn tak proponuję dla pewności wykonać badanie beta hcg z krwi. Niestety prezerwatywy nawet jeżeli nie pękną mają pewnego stopnia prawdopodobieństwo ciąży. W zależności od wyników badania beta hcg z krwi proponuję udać się albo do ginekologa albo ponownie do lekarza który zasugerował ciążę.