Zaparcia i zmiana przy odbycie w ciąży

Witam! Jestem w 34tyg ciąży, od połowy ciązy cierpie okropnie na zapracia, przez co zrobila mi sie na odbycie taka gulajka miękka jakby woreczek. Teraz kazde wyprożnianie nie jest przyjemne, piecze, boli i przy podcieraniu jest lekka krew na papierze. Po kazdym stolcu podmywam sie i smaruje 2razy dziennie mascią PROCTO_GLYVENOL. Czy po ciazy mi to zniknie? moja ginekolog nic nie chce mi na to przepisac. Boje sie czy przy parciu podczas porodu mi sie to nie pogorszy? prosze o poradę, pozdrawiam!

Aleksander Ropielewski

Są to najpewniej hemoroidy. Po ciąży zwykle szybko ustępują. Na chwilę obecną można podwiązać hemoroidy gumkami oraz stosować płynną dietę ew. laktulozę.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zaparacia oraz hemoroidy są częstą przypadłoscią kobiet w ciąży, po urodzeniu dziecka wszystko powinno wrócić do normy, teraz sugeruę dietę bogatoresztkową, bonnik, picie dużej ilość wody oraz ruch.
Pozdrawiam