Zapis wyniku badania RM głowy z kontrastem
Witam Mam pytanie miałam robiny RM głowy z kontrastem co oznacza zapis q tylnej płata gruczołowego przysadki mózgowej widoczne ognisko hypointensywne w obrazach T1-zal. o śr.3,7mm bez cech wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego mogący odpowiadać mikrogruczolakowi przysadki. Lejek przemieszczony na strone prawą.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na zmianę w obrębie przysadki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.