Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozumieć taki opis badania głowy 20-latki?

OPIS: W tylnej częśsci przedniego płata przysadki mózgowej uwidoczniono zmianę ogrnnskowa,_ o wym poprzecznym ok 3 mm i wymiarze CC 5 mm. Zmiana w obrazach T1 -zależnych przed podaniem środka kontrastowego jest hyperintensywna w porównaniu z pozostałym miąższem przedniego prała przysadki mózgowej po dożylnym podaniu środka kontrastowego ulega mniejszemu niż pozostały miązsz przysadki mózgowej wzmocnieniu. Poza tym w przednim płacie przysadki m6zgowej uwidoczniono niewielkie ognisko o średnicy 2 mm, które przy tylnym w obrazach T1 -zależnych przed po dożylnym podaniu kontrastu jest hypointensywny w porównaniu z pozostałym miąższem przysadki mózgowej. Wielkość przysadki mózgowej prawidłowa. Szyputa przysadki mózgowej ustawiona pośrodkowo, prawidłowej szerokości. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych granice w normie Zatoki jamiste od L3 klinowe bez zmian. WNIOSKI: Mikrogruczolaki (większy z cechami krwawienia)/różnicowanie RCC Co to znaczy? Powinnam się martwić?
KOBIETA, 20 LAT około miesiąca temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Opis MRI i obraz MR do omówienia z Neurologiem, endokrynologiem Mikrogruczolak przysadki " OPIS: W tylnej częśsci przedniego płata przysadki mózgowej uwidoczniono zmianę ogrnnskowa,_ o wym poprzecznym ok 3 mm i wymiarze CC 5 mm. Zmiana w obrazach T1 -zależnych przed podaniem środka kontrastowego jest hyperintensywna w porównaniu z pozostałym miąższem przedniego prała przysadki mózgowej po dożylnym podaniu środka kontrastowego ulega mniejszemu niż pozostały miązsz przysadki mózgowej wzmocnieniu. Poza tym w przednim płacie przysadki m6zgowej uwidoczniono niewielkie ognisko o średnicy 2 mm, które przy tylnym w obrazach T1 -zależnych przed po dożylnym podaniu kontrastu jest hypointensywny w porównaniu z pozostałym miąższem przysadki mózgowej. Wielkość przysadki mózgowej prawidłowa. Szypuła przysadki mózgowej ustawiona pośrodkowo, prawidłowej szerokości. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych granice w normie Zatoki jamiste od L3 klinowe bez zmian. WNIOSKI: Mikrogruczolaki (większy z cechami krwawienia) /różnicowanie " Jakie OBJAWY, WYWIAD ??

interpretacji klinicznej, po konsultacji .

Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu.

WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog


Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy