Zapobieganiu trądziku na twarzy

trądzik na twarzy. Od dawna raz mniej raz bardziej pojawiaja mi sie na twarzy jakies "syfki" z ktorych po jakims czasie wychodzi cos bialego i probuje to wygniesc :/ no wlasnie , nie wiem czy trzeba to wygniesc czy czekac az samo wyjdzie. Jak moge zapobiec pojawianiu sie tych "syfkow" ;)?

Witam. Przede wszystkim należy dbać o odpowiednią higienę skóry poprzez używanie kosmetyków przeznaczonych do cery mieszanej i tłustej. Warto również dbać o dokładne usuwanie makijażu. Na wypryski należy stosować miejscowo działające preparaty o działaniu osuszającym.

Proszę udac się do dermatloga obejrzy on skórę , zbada i dobierze odpowiednie preparaty do stosowania na skórę. Samemu lepiej nie usuwac tych zmian, ponieważ mogą pojawić sie po ich usuwaniu blizny.