Zapomniałam zażyć dwie tabletki - w drugim i trzecim tygodniu. Czy mogę być w ciąży?

Witam.  Zapomniałam wziąć tabletkę w drugim tygodniu, zgodnie z ulotką, jak sobie przypomniałam to zaraz wzięłam (po więcej niż 12 godzinach). Miałam stosunek i zastosowałam dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa). Niestety w trzecim tygodniu również zapomniałam, ale tylko 4 godz. (przy stosunku dodatkowo też była prezerwatywa). W ulotce jest napisane, żeby się poradzić lekarza, niestety mój nie był tak miły i nic nie poradził. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże i kiedy to sprawdzić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży, czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze, jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w
videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, przykłady poniżej:

www.abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl