Zarażenie grzybicą pochwy poprzez stosunek płciowy

Czy grzybicą pochwy można zarazić się przez stosunek płciowy? Czy mężczyzna nie mający żadnych objawów infekcji może nas zarazić? Nigdy nie cierpiałam na podobne infekcje a dzień po stosunku z nowym partnerem pojawiły się wszystkie objawy towarzyszące grzybicy pochwy. Wizytę u ginekologa mam za tydzień... Czy przyjmując np. Gineintima mogę uprawiać seks bez zabezpieczenia? Czy jeśli to nie partner jest powodem zakażenia to czy ja mogę zakazić jego?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej może dojść do zakażenia. Po pierwsze mężczyźni nie odczuwają często objawów zakażenia, a po drugie w sytuacji nowego partnera dochodzi do kontaktu z nową florą bakteryjną. Wszystko to może powodować w początku nowej znajomości seksualnej zwiększone ryzyko zakażenia. Ginentima nie zapobiegnie zakażeniu. Może dojść do zakażenia w obie strony.