Zarażenie rzęsistkiem na basenie

Obecnie mam 50 lat. W liceum wszystkie dziewczyny zarazily sie na basenie rzesistkiem. Bardzo dlugo leczono mnie metranidazolem doustnie i dopochwowo. Od tego czasu ciagle mam dyskomfort z powodu uplawow. Do tej pory mam rzesistka w moczu. Prosze o porade czym mozna skutecznie pozbyc sie tego swinstwa. Ewa

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu leczenia zakażenia rzęsistkiem stosuje się zwykle kurację metronidazolem. W przypadku nawrotu dolegliwości konieczne jest kontynuowanie terapii. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.