Czy te tabletki można przyjmować dopochwowo?

Czy tabletki Tinidazolomu można przyjmować dopochwowo? Kilka miesięcy temu miałam wypisane przez lekarza. Nie jestem pewna , ale wydaje mi sie, że choć nie ma tego w ulotce, to mialam zaleco e dopochwowo. opakowanie 4 tabletki zapisane na nich 2x 2. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam, Tinidazolum to lek m.in. na zakażenia bakteryjne i pierwotniakowe w postaci tabletek doustnych. Zawiera nitroimidazol, występujący również w tabletkach dopochwowych. Jeśli lekarz uznaje to za słuszne, może łączyć kurację lekiem doustnym oraz dopochwowym jednocześnie. W przypadku tego leku nie ma możliwości aplikacji dopochwowej. Dawkowanie 2x2 oznacza zażycie dwóch tabletek rano i dwóch wieczorem – często to wystarcza, by zakończyć całą kurację. W razie wątpliwości sugeruję kontakt z lekarzem, który przepisał receptę na lek – pozwoli to na uniknięcie ewentualnych pomyłek. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.