Zarażenie się niesztowicą zakaźną

Witam mam pytanie w jaki sposob mozna zarazic sie niesztowic ? bo mam kolege ktory dba o higiene i wogole a powiedziano mu ze ma wlasnie niesztowice. Czy mogl sie zarazic poprzez kontak seksualny czy jakos tak. Proszeo pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, niesztowica jest to bakteryjne zakażenie skory, które przenosi sie przez kontakt bezpośredni z uszkodzona skóra, rozwija sie u osób o obniżonej odporności badz zaniedbanych higienicznie. Droga seksualna nie jest źrodłem zakażenia. Pozdrawiam.