Zasady dziedziczenia nowotworów

Witam, chciałabym dowiedzieć się czy to prawda, że z reguły nowotwór, który jest dziedziczny po kimś z rodziny ujawnia sie dość wcześnie (słyszałam, ze do 40 r.ż)? Pytam, bo moja babcia chorowała na raka piersi w wieku 62 lat, lekarz, który ja prowadził, powiedział, ze jest niemal pewny, ze rak byl konsekwencja zbyt długiego stosowania HTZ (babcia na własna rękę przedłużyła stosowanie, bo czuła sie lepiej), bo raczej nowotwory ujawnione w takim wieku nie są dziedziczne.

Lek. Tomasz Budlewski

Warto jest wykonać u Pani badania genetyczne, proponuje zgłosić sie do lekarza ginekologa.