Zasinienie piersi
Witam, mam 27 lat i urodziłam 2 dzieci... 10 miesięcy temu miałam konizację chirurgiczną z rozpoznaniem cinIII i ca in situ. Po zabiegu zaczęła mi strasznie szwankować miesiączka, mam ją co 18-20 dni, a ostatnio w odstepie 10. Byłam u ginekologa i wypisał tabletki antykoncepcyjne, by wyrównać cykl i lek  -stwierdził podczas usg, że wszystko jest OK i sam nie wie czemu. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale w ciągu ostatnich 3 miesięcy przytyłam 12 kg. Źle się czuję, wiecznie śpię, nic mi się nie chce, a najważniejszy problem to, to że mam całe piersi obsiane jakby pajęczynkami koloru sinego, takie plamy. Jedna pierś całkowicie, natomiast druga - miejscami. Obydwie bardzo bolą przy dotykaniu i gdy nacisnę sutek, wypływa jakby siara, koloru lekko żółtego zmieszanego z przezroczystym. Byłam u lekarza rodzinnego, ale stwierdził, że mam piersi przemarzniete i i dlatego są sine. Z tym, że to trwa już od roku czasu. Dodam, że nigdy nie miałam badanych piersi przez ginekologa. Gdyby było potrzebne, dysponuję zdjęciami piersi, by pokazać, jak wygladają te zasinienia, i nie są koloru czerwonego, lecz dosłownie sinego... Kiedy poszłam teraz do ginekologa, stwierdzł, że teraz zajmujemy się zaburzeniami miesiączki, a nie piersiami... Nie wiem, co robić. Proszę o poradę, co to może być... Dodam, że biust mam duuuzyyy, bo miseczka G!!! Czy to ma jakiś wpływ?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie!
Zasinienia na piersiach mogą być spowodowane poszerzeniem skórnych naczyń włosowatych, być może w wyniku nagłego zwiększenia masy ciała i dużego rozmiaru piersi. Wyciek i bolesność piersi + zaburzenia miesiączkowania mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne.
Należałoby zbadać poziom hormonów  (estradiol, progesteron, prolaktyna) - oczywiście po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Trochę mnie dziwi podejście ginekologa, może warto zmienić lekarza, na takiego, który nie zlekceważy Pani dolegliwości?
Co do przyrostu masy ciała, zmęczenia i osłabienia - warto oznaczyć poziom hormonów tarczycy. Problemy z wagą, a także z piersiami mogą wynikać np. z niedoczynności tarczycy.
Póki co, proszę zadbać o wygodny, dobrze dobrany stanik, najlepiej elastyczny (aby nie uciskał piersi). Ważna jest także dieta (uboga w tłuszcze zwierzęce, kawę i mocną herbatę). Warto stosować preparaty wit. A+E, olej w wiesiołka. Skórę piersi proszę natłuszczać i masować.
Pozdrawiam serdecznie