Silny ból piersi na tydzień po miesiączce

Dzień dobry. Mam 18 lat i od pewnego czasu strasznie bolą mnie piersi. Ból ten zaczyna się tydzień po miesiączce i trwa do miesziączki. Podczas bólu sutki wyglądają na większe i są strasznie nabrzmiałe. Czym może być to spowodowane i co się dzieje z moimi piersiami?

18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ból piersi może wynikać z zachwiania równowagi hormonalnej. Warto odwiedzić ginekologa, jeżeli dolegliwościom bólowym towarzyszą zaburzenia miesiączkowania lub bolesne miesiączki.

Tymczasem warto zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w warzywa i owoce, unikać mocnej kawy i herbaty oraz palenia tytoniu. Można także przyjmować olej z wiesiołka (w kapsułkach, dostępne w aptece).

Pozdrawiam serdecznie.