Jaki może być powód bólu lewej piersi?

Od dłuższego czasu, co parę miesięcy, zawsze zaraz po okresie odczuwam ból w lewej piersi (tylko lewej). Ból jest dziwny, ponieważ kiedy nie dotykam piersi to nie czuję bólu takiego, a kiedy dotykam to ból jest mocny i umiejscawia się w środku piersi, tak jakby bliżej sutka. Nie wiem czy to coś poważnego, czy tylko gruczoły szaleją, dlatego wolę się upewnić .

Dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam,

Dolegliwości bólowe piersi mają różne podłoże. Mogą wynikać zarówno ze zmian hormonalnych, schorzeń tkanki piersi jak i chorób niezwiązanych z piersiami jak np. nerwobóle. Pierwszym krokiem w diagnostyce powinna być wizyta u lekarza ginekologa, który zbada piersi i zbierze dokładny wywiad dotyczący pacjentki. Istotne są dane dotyczące regularności miesiączkowania, schorzeń piersi w przeszłości lub w najbliższej rodzinie.

U kobiet cykliczne bóle piersi mogą być związane ze zmianami hormonalnymi jakie zachodzą w czasie cyklu miesiączkowego. Dolegliwości można złagodzić stosując dietę niskotłuszczową, unikając picia mocnej kawy i herbaty oraz palenia tytoniu. Warto także przyjmować preparaty oleju z wiesiołka lekarskiego.

Pozdrawiam