Zastawka komorowo-otrzewna a ciąża

Witam jak miałam ok 3 miesiąca zycia dostałam zapalenie opon mózgowo rdzeniowych z wodogłowiem wszczepili mi do głowy zastawke komorowo-otrzewną gdzie zyła odprowadzająca idzie do brzucha nie mogę przez to prawdopodobnie dźwigać i jeszcze 2 lata temu wyniku stanu pogorszenia od zastawki dostałam padaczki a teraz mam 23 lata i jestem w ciązy chciałam wiedzieć czy jest jakies ryzyko co do ciązy czy jest szansa czy normalnie urodze dziecko

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, przejrzenie dotychczasowej dokumentacji, TK, MRI etc
Mam nadzieję, że ciąża będzie udana, bez powikłąń , Pod kontrolą Neurologa, może zalecane być rozwiązanie przez cesarskie cięcie...
Pozdrawiam