Amoxiclav zastosowany profilaktycznie po ekstrakcji zęba

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące kwestii stosowania antybiotyku Amoxiclav. Czy Amoxiclav-ct 875/125 mg może zostać podany profilaktycznie po resekcji zęba w przypadku leczenia grzybicy stóp i dłoni? Zaznaczam, że to już końcowy etap leczenia grzybicy stóp i dłoni. Czy są jakieś przeciwwskazania do zastosowania antybiotyku Amoxiclav w tym przypadku czy raczej można go podawać bez obaw? I jeśli coś może pójść nie tak po podaniu antybiotyku to chciałbym dowiedzieć się co. Czy mogą wystąpić jakieś negatywne skutki uboczne po podaniu Amoxiclavu, które mogłyby wskazywać na to, że należy natychmiast odstawić antybiotyk i rozpocząć leczenie innym sposobem? Czy może Amoxiclav jest na tyle bezpieczny, że bez problemu można go przyjąć nawet podczas leczenia grzybicy stóp i dłoni? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam.

Po zabiegu resekcji bezwzględnie wskazane jest stosowanie antybiotyku .Odnośnie grzybicy proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym jak długo stosować antybiotyk.W antybiotykoterapii ważne jest ,żeby w tym czasie całkowicie wyeliminować spożywanie cukrów w każdej postaci i stosować probiotyk zażywając go nie razem z antybiotykiem w tym samym czasie ale w połowie czasu pomiędzy kolejnymi dawkami antybiotyku.