Zastosowanie fentanylu podczas znieczulenie pomimo alergii

Mam pytanie do lekarza anestezjologa. Kilka dni temu poddałam się operacji laparoskopowego usunięcia woreczka żółciowego z powodu polipów /które nie powodowały żadnych dolegliwości bólowych/ Przed operacją poinformowałam anestezjologa o tym, że jestem uczulona na fentanyl. Jak się póżniej okazało lekarz jednak zaaplikował mi w/wym lek twierdząc że w przypadku woreczka żółciowego nie było innej możliwości bowiem inne leki spowodowałyby podniesienie ciśnienia krwi co byłoby niebezpieczne dla mnie

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Po przeanalizowaniu wszystkich danych lekarz udzieli informacji.

Ale jak właściwie brzmi pytanie? Czy coś się stało po leku? Miała Pani objawy uczulenia w trakcie zabiegu, albo po?
Czasem w trakcie znieczulenia lekarz jest zmuszony podejmować trudne decyzje i dotyczy to zarówno chirurga jak i anestezjologa. Prawdopodobnie w tamtym momencie był to najbezpieczniejszy (w ocenie lekarza) dla Pani wybór leku.
Pozdrawiam