Zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych jako metodę antykoncepcji awaryjnej

Witam, Mam taki problem : jakiś czas temu ok. 36 godz odbyłam stosunek , niestety bez zabezpieczenia , nie mam możliwości udać się po receptę tabletki 72 po ,ale przeczytałam ,że można zastąpić ją pigułkami antykoncepcyjnymi , zażywając 4 tabletki na raz i po 12 godz ponownie 4 na raz . Mam w domu Harmonet , chciałabym się zapytać czy ta metoda jest prawdziwa i czy mogę zażyć właśnie takie pigułki . Pozdrawiam Katarzyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane postępowanie nazywamy metodą Yuzpe. Harmonet może zostać użyty w tym celu, przy czym znacznie lepsza byłaby tabletka "72 po".