Zastosowanie antykoncepcji awaryjnej

witam , pominełam jedna tabletkę i wzielam 2 dni pozniej mineły mi 72 h od stosunku , wyczytalam ze awaryjnie moge wziasc 4 tabletki anty do 124 godzin i po 12 h kolejne 4 . Totez uczyniłam , dzis i jutro biore ostatnie tabletki z blistra. Mam zrobić przerwe?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa celem ustalenia nowego harmonogramu przyjmowania tabletek.