Zastosowanie tabletki 72 h po a zespół policystycznych jajników

Czy zażycie w przeszłości (przypadki 2 osób) 2 ,3 lata temu tabletki 72 po może skutkować potem zespołem policystycznych jajników? Jeśli nie, to z czego się to w ogóle bierze? I w jakim czasie się rozwija? Miałam w grudniu robione usg i było wszystko ok, wczoraj też i się okazało że są obydwa jajniki policystyczne...

trzeba porobic dodatkowe badania, Na podstawie jednego usg nie rozpoznaje sie PCO.
Zazycie tabletek 72 po nie ma nic do rzeczy