Czy wskazuje to na zespół policystycznych jajników?

Witam ,byłam dziś u ginekologa i stwierdził u mnie liczne pecherzyki w jajnikach i ze mam przerośnięte jajniki ,powiedział również,ze będę miała trudności z zajściem w ciąże,ale to nie znaczy, ze jestem bezpłodna ,czy wskazuje to na zespół policystycznych jajników ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Kryteria rozpoznania zespołu policystycznych jajników obejmują co najmniej 2 z 3:
1) Rzadkie owulacje lub brak owulacji
2) Kliniczne i/lub biochemiczne objawy hiperandrogenizmu
3) Obraz wielotorbielowatych jajników i/lub objętość jajnika >10 ml w badaniu USG
Jeżeli pozostałe kryteria (lub co najmniej jedno dodatkowe) są spełnione to najpewniej jest to zespół policystycznych jajników. Pozdrawiam i życzę zdrowia.