Czy gdybym przestała brać hormony, mogłabym zajść w ciążę?

Witam. W wieku 20 lat przestałam miesiączkować. Okazało się, że mam zespół policystycznych jajników. Od 10 lat brałam Syndi 35, aby zmniejszyć skutki uboczne choroby. Niedawno na wizycie u ginekologa lekarz na badaniu usg stwierdził, że moje jajniki są idealne, bez pęcherzyków. Czy to oznacza, że choroba minęła? Czy gdybym przestała brać hormony, mogłabym zajść w ciążę?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Kryteria zespołu policystycznych jajników to. 1 oligoowulacje lub anowulacje, 2. kilinicznie wyrażony hiperandrogenizm lub hiperandrogenemia, 3. policystyczny obraz jajników. Wystarczą spełnione 2 kryteria, aby stwierdzić PCOS (czyli w badaniach obrazowych jajniki mogą mieć prawidłowy obraz. Na resztę pytań może odpowiedzieć Pani lekarz prowadzący, ponieważ zna Pani historię choroby i Pani obraz kliniczny.