Zastrzyk antykoncepcyjny a problemy z krążeniem

Witam. Dziś przyjęłam zastrzyk Depo-Provera. Jestem trzy miesiące po porodzie z komplikacjami. Mam mięśniaka który w trakcie porodu powiększył się do rozmiarów 10cm natomiast w obecnej chwili mięśniak zmalał do 4 cm. Po porodzie mialam podaną zastrzyk z lekiem zakrzepowym i po tym mialam problem z krążeniem (opuchnięte nogi, duszności) Po badaniach krwi podano mi leki rozkurczające. Teraz czytając ten artykuł obawiam się czy zastrzyk antykoncepcyjny nie wpłynie na mój układ krążenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zastrzyk antykoncepcyjny bez wątpienia zalecił Pani specjalista ginekolog po uprzednim zebraniu wywiadu oraz zbadaniu Pani. Jeśli tak, najpewniej nie ma przeciwwskazań do stosowania tej metody antykoncepcji. Jeśli ma pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację z lekarzem ginekologiem.