Zatarte zarysy lewej kopuły przepony, odpowiadające obecności zrostów przeponowo-płucnych
RTG Klatki Zatarte zarysy lewej kopuly przepony co moze odpowiadac obecnosci zrostow przeponowo-plucnuch, dyskretnie splycone obustronnie kąty zebrowo-przeponowe-slad plynu lub drobne zrosty. Brak innych zmian. Prosze o interpretacje.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Zmiany są najprawdopodobniej pozapalne, po przebytej w przeszłości infekcji dolnych dróg oddechowych.
Witam serdecznie,
Obraz RTG sugeruje zmiany pozapalne.
Sugerowałbym udanie się do lekarza prowadzącego w celu konsultacji, do którego należy ostateczna interpretacja na podstawie badania RTG oraz badania klinicznego.
Pozdrawiam serdecznie.